Serum

4100 L

Bio-Serumi për Rritjen e Flokëve
Serumi Dr.Jacōb me Capilia Longa Q5™ është krijuar dhe testuar nga ekspertë të fushës për të reduktuar rrallimin e flokëve dhe për të forcuar ndjeshëm rritjen e tyre. Serumi përmban faktorë të shumtë që ndihmojnë në ushqyerjen e gjëndrave të flokëve dhe reduktimin e këputjes së tyre. Serumi Dr.Jacōb stimulon qarkullimin gjakut dhe furnizon skalpin me lëndë ushqyese.

 • Klinikisht i testuar me rezultate të shfaqura në vetëm 45 ditë
 • Ndihmon në zvogëlimin e rënies së flokëve dhe nxit rritjen e tyre
 • 93% janë të kënaqur me rezultatet në studimin klinik
 • Flokë më të fortë dhe më të trashë
 • Pa sulfate | Pa parabenë | Pa kimikate të dëmshme

Description

Para & Pas

Rezultatet pas rutinës 150 ditore

Studimet klinike tregojnë se duhen të paktën 45 ditë për të parë reduktimin e rënies së flokëve dhe 150 ditë për të aktivizuar rritjen e flokëve të rinj. Më poshtë mund të shihni se çfarë kanë arritur klientët tanë besnikë pasi kanë ndjekur rutinën me 3 hapa të rritjes së flokëve për 150 ditë rresht.

Ekspertët
Formula

Përbërës të fuqishëm natyral

Formuluar me përbërës me performancë të lartë, çdo përbërës aktiv u zgjodh pas një rishikimi rigoroz të literaturës shkencore dhe u vlerësua nga një laborator i palës së tretë për të siguruar cilësi. Të gjithë përbërësit janë 100% vegan, me prejardhje natyrale dhe jo toksike. Përbërësit kryesor:

Rritje

Capilia Longa Q5

Capilia Longa Q5 parandalon dhe redukton rënien e flokëve, ndihmon në densitet, stimulon aktivitetin folikular, nxit rritjen më të përshpejtuar se normalja, optimizon ciklin e zhvillimit të folikulit të flokëve.

Rigjenerim

Rozmarinë

Gjethet e rozmarinës stimulojnë qarkullimin e gjakut duke nxitur rritjen e flokëve, si dhe duke ushqyer folikulat e flokëve. Gjithashtu zbutin skalpin e dëmtuar dhe e hidratojnë atë për të parandaluar shfaqjen e zbokthit.

Hidratim

Vaj Argani

Është i mbushur me vitaminë E. Rrit elasticitetin dhe rikthen shkëlqimin e flokëve të thatë dhe të pajetë. Gjithashtu krijon një barrierë mbrojtëse kundër rrezeve të dëmshme UV.

Studimet klinike

97%  përjetuan më pak rënie flokësh

Title

97%

93%  kishin një reduktim të provuar klinikisht të rënies së flokëve

Title

93%

97% kishin një shtim në densitetin e flokëve

Title

73%
Shkenca

Humbja e flokëve mund të
reduktohet

Studimet klinike tregojnë se duhen të paktën 45 ditë për të parë reduktimin e rënies së flokëve dhe 150 ditë për të aktivizuar rritjen e flokëve të rinj. Më poshtë mund të shihni se çfarë kanë arritur klientët tanë besnikë pasi kanë ndjekur rutinën me 3 hapa të rritjes së flokëve për 150 ditë rresht.

Cili është shkaku i rënies së flokëve?

Rënia e flokëve mund të shkaktohet nga shumë faktorë: gjenetika, hormonet, mjekimi, sëmundja ose mënyra e jetesës. Por shpesh, të gjitha këto ndikojnë në një gjë thelbësore:

Cikli i rritjes së flokëve.

Në mënyrë ideale, rreth 90% e qimeve tuaja rriten në mënyrë aktive në çdo kohë (faza e rritjes). 10% e mbetur janë në fazën e pushimit.

Humbja e flokëve ndodh kur këto shifra zhvendosen drejt fazës së rënies.

Për të ndaluar rënien dhe rritjen e flokëve, duhet të ndodhin dy gjëra:

1. Rritja e numrit të qimeve në fazën e rritjes.

2. Një rënie në numrin e qimeve në fazën e rënies.

Ndërsa mund të mos keni kontroll mbi faktorë si gjenetika juaj, hulumtimet tregojnë se është e mundur të ribalanconi ciklin e rritjes së flokëve.
Dhe shpesh, mund të bëhet duke i dhënë natyrës një mundësi, pa mjekim.

Rritja e flokëve të testuar klinikisht, pa ilaçe

Në provën tonë klinike, 40 burra dhe gra përdorën Serumin kundër rënies së flokëve për 150 ditë. Testimi zbuloi se serumi mund të ndihmojë në zhvillimin e fazës së rritjes dhe ndalimin e fazës së rënies.

Si u përkthye kjo në rezultate reale?

 • 97% përjetuan më pak rënie të flokëve
 • 93% kishin një reduktim të provuar klinikisht të rënies së flokëve
 • 73% kishin një shtim në densitetin e flokëve
Pyetjet më të shpeshta

Ke pyetje? Ne kemi përgjigjet.

Këtu do të gjeni përgjigjet e pyetjeve të bëra më shpesh rreth produkteve dhe problematikave të flokëve. Për detaje më specifike kontaktoni shërbimin e klientit.

A duhet aplikuar çdo ditë shampo për forcimin e flokëve?

A duhet aplikuar serumi në flokë të lagur apo të thatë?

A është normale të përjetoni një 'ndjesi shpimi gjilpërash' ose 'djegie' kur përdorni serumin rigjenerues të flokëve?

 • Përjetimi i një ‘ndjesi shpimi gjilpërash’ ose ‘djegie’ është një reagim normal kur aplikoni serumin rigjenerues.
 • Intensiteti ndryshon në varësi të individit. Për shumë njerëz, është vërejtur se ndjesia e djegies zvogëlohet pas disa javësh.
 • Veçanërisht, këto ndjesi mund të rriten pas dushit pasi lëkura tenton të jetë më e butë se kushtet normale.
 • Ndjesia i atribuohet ingredientëve ngrohës të cilët sigurojnë ngrohtësi në lëkurën e kokës për të stimuluar rrjedhjen e gjakut.
 • Nëse ndjesia është shumë e fortë ose tepër stimuluese, ju lutemi ndërprisni përdorimin.

A mund ta përdor serumin gjatë shtatzënisë apo ushqyerjes me gji?

A funksionon serumi pavarësisht moshës?

Kur duhet të aplikoj serumin? Vetëm pas dushit?

A është normale humbja e flokëve pas përdorimit të serumit për disa javë?

A mund t'i thaj flokët pas aplikimit të serumit?

Rimburisim 100%

Nëse nuk shikoni rezultat në 150 ditë me Dr. Jacob, ju kthejmë 100% paratë

Përdorimi
01. Aplikoni 4 pipeta serum direkt në skalpin e kokës.

Për shance më të larta që formula t’ju japë rezultat aplikoni 2 pipeta të plota çdo ditë për një minimum prej 45 ditësh ose më idealja 150 ditë, pasi kjo ndihmoi 93% të njerëzve në studimin tonë.

Aplikoni një minimum prej 2-3 pipeta të plota të serumit direkt në lëkurën e kokës.
Kthejeni kokën pak mbrapa kur aplikoni. Përdoreni 2-3 herë në javë.

“Rekomandoni fuqimisht të përdoret për një periudhë 3-mujore pasi stimulimi i folikulave të flokëve joaktive dhe të dobët është një proces që kërkon kohë.”

02. Masazhoni butësisht serumin në lëkurën e kokës

Masazhoni butësisht serumin në lëkurën e kokës duke përdorur majat e gishtave.

Shënim:
Mund të këni ndjesin e disa pickimeve të vogla.

03. Lëreni të qëndrojë për rreth 30 minuta

Lëreni të qëndrojë për të paktën 30 min (ose më shumë) përpara se të shpëlani ose të bëni dush.

Shënim:
Serumi në lëkurën e kokës mund të kalojë 24 orë pa problem.
Produktet

Eksploro linjën Dr. Jacōb

Eksploroni produktet e flokëve më të pëlqyera dhe gjeni diçka që i përshtatet qëllimeve tuaja personale. Të gjitha produktet përbëhen nga përbërës me prejardhje bimore që përmirësojnë ekuilibrin natyral të lëkurës së kokës.
Komente

Vlersimet e klientëve tanë për
 rutinën e rritjes  flokëve

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus tempus consectetur mi nec hendrerit. Integer id est massa.”

Kara LucasInterior Decorator

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus tempus consectetur mi nec hendrerit. Integer id est massa.”

Alex CohenDesigner

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus tempus consectetur mi nec hendrerit. Integer id est massa.”

Jake SmithDeveloper

There are no reviews yet.

Be the first to review “Serum”

Your email address will not be published. Required fields are marked *